مروری بر مارکتینگ اتومیشن مبتنی بر هوش مصنوعی 

مارکتینگ اتومیشن مبتنی بر هوش مصنوعی

اتوماسیون بازاریابی (Marketing Automaion) مبتنی بر هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۱، یک سرمایه‌گذاری جهانی با ارزشی قریب‌به ۹۴ میلیارد دلار است. کسب‌وکارها در دنیای امروزی به داده‌ها وابسته‌اند و اتوماسیون بازاریابی هوش مصنوعی کمک می‌کند تا اطلاعات مهم را از هر تعامل با مشتری و سرنخ‌ها به‌طور هوشمندانه انتخاب کنند. 

بدین ترتیب، با استفاده از هوش مصنوعی و جمع‌آوری اطلاعات تماس، رفتارهای یک سایت و ترجیحات خریداران می‌توانید محصولات یا فرایندهای مختلف را به گونه‌ای تنظیم کنید تا تعامل مشتریان افزایش پیدا کند. 

جدا از این موضوع، نحوه یادگیری هوش مصنوعی می‌تواند به شما در کسب بینش از کسب‌وکار و بررسی و تحلیل کمک کند. نظرسنجی سایت Statista در فوریه ۲۰۲۲  نشان می‌دهد که ۳۲ درصد از بازاریابان، با ترکیب اتوماسیون بازاریابی و هوش مصنوعی توانسته‌اند به پیشنهادات شخصی‌سازی‌شده‌ای دست پیدا کنند و کمپین‌های تبلیغاتی خود را بهبود ببخشند. 

چگونه اتوماسیون بازاریابی را با استفاده از هوش مصنوعی اجرا کنیم؟

از آن‌جایی که هوش مصنوعی با الگوریتم‌های هوشمندی سروکار دارد که قادر به تولید مهارت‌های تفکر انسان‌مانندی همچون استنتاج، تعمیم، استدلال، استنتاج معنا، یادگیری از تجربه و تکامل است، نحوه تعامل شرکت‌ها با مخاطبان و کاربران نیز به واسطه هوش مصنوعی دست‌خوش تغییراتی می‌شود. 

جدا از موضوع خودکارسازی وظایف، یادگیری ماشین می‌تواند پاسخ مصرف‌کنندگان به یک محصول را در قالب داده‌‌های مختلف، تجزیه و تحلیل کند. جدا از این موضوع، کسب‌وکارها می‌توانند از هوش مصنوعی برای یادگیری نحوه تعامل مشتریان با برندها و شناسایی سرنخ‌هایی که می‌توانند به خریدار تبدیل شوند، استفاده کنند. 

امروزه بازاریابان در سرتاسر جهان از هوش مصنوعی برای خودکارسازی تبلیغات کلیکی (Pay-Per-Click یا به‌اختصار PPC)، بازاریابی موتورهای جست‌وجو (Search Engine Marketing یا به‌اختصار SEM)، تحقیقات کلمات کلیدی، سئو و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing یا به‌اختصار SMM) استفاده می‌کنند. 

استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین

خریداران زمان زیادی را صرف جست‌وجوی آنلاین می‌کنند تا بتوانند بهترین محصولات و خدمات را برای استفاده بیابند. براساس تحقیقات اخیر Salesforce، حدود ۶۶ درصد از مصرف‌کنندگان می‌خواهند کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک (e-Commerce) توصیه‌های محصول را به‌عنوان بخشی از استراتژی‌های شخصی‌سازی خود به کاربر ارائه دهند و ۵۲ درصد از خریداران فقط از پیشنهادات ارائه‌شده در تبلیغ‌های شخصی، استقبال می‌کنند. 

هوش مصنوعی می‌تواند به صورت پویا، محصولات‌تان را در برنامه‌ها، صفحات وب یا ایمیل شخصی‌سازی‌ کند؛ فرایندی که براساس ویژگی‌های مشتریان، الگوهای تجربی و شبیه‌سازی خصوصیات مشتریان صورت می‌گیرد. در نتیجه، می‌توانید تبلیغات پویایی را راه‌اندازی کنید که محتوای آن براساس هر کاربر، تطبیق می‌شود. 

با استفاده از خدمات تبلیغات پویا گوگل، حتی نیازی به کلمات کلیدی نیز ندارید. ربات‌های خزنده گوگل محتوای سایت‌ها را بررسی می‌کنند تا آن‌چه کاربران به دنبال‌شان هستند را مطابقت دهند. این استراتژی مبتنی بر الگوریتم، می‌تواند بازدید و تبدیل بیش‌تری را برای کسب‌وکارها داشته باشد. 

هوش مصنوعی می‌تواند وظایف بازاریابی را بهینه و مهم‌تر از همه، ارزش جدیدی را خلق کند. در ادامه به چند نمونه از استراتژی‌های اتوماسیون بازاریابی و کاربرد هوش مصنوعی در آن اشاره می‌کنیم: 

بازاریابی برون‌گرا

تماس مداوم با یک مشتری بی‌علاقه نه‌تنها باعث افزایش تبدیل نمی‌شود، بلکه می‌تواند یک جدایی بلندمدتی را میان مشتری بالقوه و برند ایجاد کند. هوش مصنوعی می‌تواند لیست مشتریان بالقوه‌تان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و احتمال خریدی را برای هرکدام تعیین کند. 

این موضوع منجر به ارسال ایمیل‌های مؤثر، تبلیغات مرتبط با مخاطبان هدف و ارتباطات اثر گذارتر می‌شود که همگی به کاهش هزینه‌ها، حفظ کیفیت و صرفه‌جویی در زمان مورد نیاز برای توسعه کسب‌وکار شما، کمک می‌کند. 

بازاریابی دیجیتال

با رشد فزاینده تجارت الکترونیک از زمان ویروس کرونا، اکثر خریدها در دنیای امروزی از طریق اینترنت انجام می‌شود. این رقم در سال ۲۰۲۱ به ۵۸.۴ درصد از خریدارانی رسید که به صورت هفتگی به ثبت سفارشات آنلاین می‌پردازند. از این رو، بازاریابی دیجیتال و به‌ویژه تمرکز روی موتورهای جست‌وجو و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، برای جذب مصرف‌کنندگان در این بازار رقابتی، ضروری است. 

بازاریابان می‌توانند پروفایل‌ها و خصوصیات مشتریان‌شان را توسعه دهند و تقاضا برای محصولات را با استفاده از مارکتینگ اتومیشن مبتنی بر هوش مصنوعی پیش‌بینی کنند، تجربه مشتریان خود را بهبود ببخشند، کسب‌وکار خود را توسعه دهند و در نهایت فروش بیش‌تری داشته باشند. 

جدا از آن، هوش مصنوعی می‌تواند با بررسی شبکه‌های اجتماعی، دستورالعمل‌های بازاریابی‌ای را برای دسترسی بیش‌تر به کاربران هر پلتفرم، پیشنهاد کند و رشد بیش‌تری را در این شبکه‌های اجتماعی، ممکن سازد.  

بازاریابی همهمه‌ای 

بازاریابی همهمه‌ای (Buzz Marketing)، ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی براساس جدیدترین و سرگرم‌کننده‌ترین محتواها است؛ بازاریابی که بسیاری از کسب‌وکارها نیز از آن استفاده می‌کند و با تولید محتواهای فرهنگ پاپ همچون میم‌های مختلف، در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. 

هوش مصنوعی می‌تواند به پیش‌بینی کلیدواژه‌ها و محتواهای لازم برای بازاریابی همهمه‌ای بپردازد و بهترین راه‌های شخصی‌سازی‌شده برای تعامل با مشتریان و سرنخ‌ها را به مدرن‌ترین شکل ممکن، تعیین کند. 

پروفایل مشتریان

الگوریتم‌های هوش مصنوعی به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با مشاهده رفتار آنلاین و محتواهایی که برای مشتریان جذاب است، به درک بهتری از مخاطبان هدف خود برسند. سازمان‌هایی که با اتوماسیون بازاریابی منطبق با هوش مصنوعی کار می‌کنند، احتمالاً محتواهای ثابتی را در نقاط ارتباطی کلیدی تولید می‌کنند و تصویری از برند خود، براساس نیازهای مصرف‌کننده، می‌سازند. 

اتوماسیون بازاریابی مبتنی بر AI در کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک

به‌عنوان یک کسب‌وکار آنلاین، برقراری ارتباط مداوم با مخاطبان هدف‌تان، اساس موفقیت است. نرم‌افزارهای اتوماسیون کمپین‌های ایمیلی، می‌توانند اطلاعاتی را برای اهداف تبلیغاتی نگهداری کنند؛ اطلاعاتی از مشتریانی که مدت طولانی‌ای از آخرین سفارش‌شان می‌گذرد و احتمالاً برند شما را فراموش کرده اند. 

فروشگاه‌های آنلاین همچنین با ارائه پیشنهادات مختلفی که براساس رفتارهای کاربر جمع‌آوری شده، می‌توانند فروش متقابل بیش‌تری داشته باشند. 

اتوماسیون بازاریابی مبتنی بر AI در شرکت‌های مراقبت بهداشتی

اگر تمامی ارائه‌دهندگان و شرکت‌های مراقبت بهداشتی، شروع به ارسال اطلاعات ارزشمند از طریق بلاگ‌ها، دستورالعمل‌های مهم یا یادآوری‌های چکاپ برای بیماران خود کنند، چه فرایندی را باید پیش بگیرند؟ آیا استفاده از فناوری‌هایی مثل هوش مصنوعی می‌تواند تجربیات بیماران را بهبود ببخشد؟ در جواب باید بگوییم بله

اتوماسیون بازاریابی در شرکت‌های مراقبت بهداشتی، می‌تواند به فیلتر کردن سرنخ‌ها، گسترش دسترسی به برند، جذب بیماران بیش‌تر و رشد سریع‌تر خدمات درمانی کمک کند. از دیگر مزایای اتوماسیون بازاریابی می‌تواند به ارسال‌ فرم‌های بازخورد از سوی بیمار، بازاریابی ایمیلی، تبلیغات در موتورهای جست‌وجو و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی اشاره کنیم. 

اتوماسیون بازاریابی مبتنی بر AI در شرکت‌های گردشگری

استفاده از اتومیشن مارکتینگ مبتنی بر هوش مصنوعی در شرکت‌های گردشگری اجازه می‌دهد تا برنامه‌های مناسبی را در زمان تعطیلات به مشتریان خود پیشنهاد کنند. در کنار این موضوع، این ابزارها می‌تواند تبلیغ برند و دریافت نظرات مشتریان از شبکه‌های اجتماعی مختلف را آسان‌تر کند و سوشال‌لیسنینگ (Social Listening) را به فرایندی خودکار تبدیل کند.

در نهایت، حضور مداوم شرکت‌های گردشگری در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از ابزارهای اتوماسیون و هوش مصنوعی، می‌تواند تصویری مثبت از یک برند ایجاد کند. 

اتوماسیون بازاریابی مبتنی بر AI در کسب‌وکارهای مالی

مؤسسات مالی می‌توانند میزان هزینه‌ها و سایر اطلاعات مشتریان را برای ایجاد تبلیغات هدفمند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. 

سخن پایانی

با افزایش تعداد کسب‌وکارهای دیجیتال، پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی اتومیشن مارکتینگ تا سال ۲۰۳۰ به ۱۵ میلیون دلار با نرخ رشد ترکیبی سالانه ۱۲.۳ درصد برسد. هوش مصنوعی می‌تواند همه چیز را از بهینه‌سازی محتوا، تولید سرنخ و تبدیل‌ها گرفته تا تعامل و تجربه مشتری به تصویر بکشد؛ این موضوع نه‌تنها نحوه معرفی کسب‌وکارها به مشتریان را بهبود می‌بخشد، بلکه روی نحوه خرید محصولات و خدمات از سوی مشتریان تأثیر می‌گذارد.

مطالب پیشنهادی

پارادایم شیفت: محاسبه لحظه‌ای پرفورمنس در کمپین‌های مارکتینگ

چکیده معیارهای اندازه‌گیری منسوخ شده: معضل مارکترها تاخیر در جمع‌آوری گزارشات عدم وجود تصویر یکپارچه…
نویسنده: تحریریه زبلاین
بروزرسانی: ۱۴۰۲-۱۰-۱۱

چرا کسب و کارها به وفاداری مشتری اهمیت نمی‌دهند

در این مطلب، به جهان وفاداری مشتریان و دلایلی که به نظر می‌رسد بسیاری از…
نویسنده: تحریریه زبلاین
بروزرسانی: ۱۴۰۲-۰۸-۱۶

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *